image00020 min

Jutros je iz Novog Travnika, uz pratnju nastavnog osoblja, krenula grupa od 140 učenika osnovnih škola Safvet-beg Bašagić i Musa Ćazim Ćatić, na put prema Srebrenici, obavljajući tradicionalnu posjetu. Ova važna inicijativa ima za cilj poticanje dubljeg razumijevanja povijesnih događaja i razvoj empatije kod učenika prema žrtvama.

Ravnatelj OŠ Safvet-beg Bašagić, Faruk Duzan, istaknuo je važnost ovog putovanja:
"Cilj posjete je da učenici vide, osjete mjesto najvećeg stradanja u našoj domovini BiH. Mjesto gdje se dogodio genocid. Želimo potaknuti razmišljanje kod naših učenika i poslati snažnu poruku da se nikada i nikome ništa slično ne dogodi".

Važnost ovog posjeta prepoznala je i Općina Novi Travnik, koja je sufinancirala putovanje, omogućujući tako učenicima stjecanje dubljeg razumijevanje povijesnih zbivanja.

"Želimo se zahvaliti i roditeljima ali i Općini Novi Travnik. Ovo je izuzetno važna posjeta za naše učenike“ – kazala je Hetka Skopljak, ravnateljica OŠ Musa Ćazim Ćatić.

Očekuje se kako će ovo putovanje učenike potaknuti na daljnje obrazovanje i angažman u izgradnji mira i tolerancije.

Copyright 2021 OPĆINA NOVI TRAVNIK Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17